loader

Prodej rodinného domu 353 m², pozemek 2 166 m² Ve Vilách, Jihlava - Horní Kosov

Ve Vilách 431/14, Jihlava - Horní Kosov

Prodej rodinného domu 353 m², pozemek 2 166 m² Ve Vilách, Jihlava - Horní Kosov

Nabízíme na prodej urbanisticky výjimečný dvoupodlažní dům s jedinečnou zahradou o velikosti 7+kk a podlahovou plochou 333,5 m2 (zastavěná plocha 375 m2), obestavěný prostor 1638 m3 na pozemku o rozloze 1598 m2. Dům je v osobním vlastnictví a nachází se na okraji zástavby rodinných domů, sousedící s volnou krajinou.

Hlavní vstup je z úrovně přilehlé komunikace pomocí vstupní šatny, z této šatny je možné se dostat do garáže, ale hlavně zpřístupňuje obývací pokoj s částí jídelny a kuchyňským koutem, který je hlavní místností celého domu. Z tohoto pokoje je možné se dostat do chodby s ložnicemi či pomocí otevřeného schodiště do 1.NP. Také je z tohoto pokoje přístupná toaleta a terasa orientovaná na východ. V severní části navazující na obývací pokoj se nachází 3 ložnice, každá se svou privátní koupelnou. Ze všech těchto ložnic je přístupný balkon, který vede po severním obvodu objektu. Pomocí schodiště je dostupné spodní patro, kde se nachází technické zázemí domu s možností skladování, dále místnost využívaná jako pracovna, do které je i samostatný přístup z exteriéru. Dále se zde nachází pokoj, koupelna a samostatné WC. Ve východní části se nachází relaxační zóna s vnitřním bazénem s vyhřívanou vodou a protiproudem a také prostor sloužící jako posilovna.

Autoři se snažili uchovat původní reliéf terénu, který je výraznou součástí okolní krajiny. Dům je horizontálně komponován, maximálně se přimyká k terénu a v podstatě je schován do stávající zeleně. Vilový dům je proveden jako atypicky řešený monolitický skelet kombinovaný s keramickou vyzdívkou. Střecha je kombinací dvou střech různé výšky, kdy jižní strana s mírnějším sklonem je provedena jako zelená střecha se skalničkami a severní strana je pultová s plechovou střešní krytinou. Vilový dům je zateplen a opatřen hladkou fasádní omítkou, která je ze severní a východní strany doplněná v části nad balkonem obkladem ze dřeva.

Architektura stavby je definována jednoduchou formou bez jakékoliv okázalosti a snahy o zviditelnění stavby v lokalitě.
Exteriér i interiér rodinného domu jsou v nadčasovém provedení, mezi zajímavé prvky patří pohledový beton, probarvovaný beton, betonové dlaždice, zámková dlažba. Podlahovou krytinu tvoří dřevo, švédské desky a keramická dlažba.

Vytápění je řešeno pomocí plynového kotle s rekuperací, který zajišťuje vytápění domu, ohřev teplé vody a dále ohřev vody v bazénu. Dům má osazeny deskové radiátory a v obývacím pokoji, v koupelnách a v prostoru bazénu je podlahové vytápění. Dům je dále napojen na el. energii, veřejný vodovod, veřejnou kanalizaci i plynovod. Dále má dům osazen klimatizační jednotky, má provedeny rozvody domovního telefonu a je napojen na elektronický zabezpečovací systém.

Architekti kladli důraz na zachování specifického a poměrně velkého pozemku, konkrétně na zachování jeho spojení s okolním přírodním prostředím. Zahrada tak plynule navazuje na okolní přírodu.

O další podrobnější informace nebo o prohlídku domu mě kontaktujte.

Cena:přepnout na Europřepnout na Kč22 900 000 Kč 887 942 EUR
Evidenční číslo:00334
KategorieRodinné domy
LokalitaVe Vilách 431/14, Jihlava - Horní Kosov
OkresJihlava
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná353 m²
Plocha pozemku2.166 m²
Plocha zastavěná375 m²
Počet podlaží2
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Rok kolaudace2000
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Bezbariérovýne
Garážano
Počet garáží2
Balkónano
Terasaano
Bazénano
TelekomunikaceTelefon, Kabelové rozvody, Ostatní
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V
TopeníÚstřední plynové

Nemovitost na mapě

Ing. Petr Dvořák

Prodávající makléř

Ing. Petr Dvořák
Tel.: +420 732 903 030
[email protected]

Vyplňte a odešlete formulář.
Budeme Vás kontaktovat. Děkujeme.