loader

Nejčastější chyby, které děláme při zařizování interiéru

Vybavili jste si byt, ale stále to není ono? Zásadní problém většinou bývá v chybějícím konceptu. Dám vám pár rad, čeho je lepší se vyvarovat, abyste si mohli užívat lepší bydlení.

1. Chaos v předsíni

Bez konceptu řešené úložné prostory, kdy nevyhovuje jak velikost, tak počet skříní. Výsledkem je naprostá nepřehlednost a chaos, což při vstupu do bytu nepůsobí dobře.

2. Nedostatky v kuchyni

Absence na sebe navazujících zón, malá pracovní plocha. Chybějící optické oddělení kuchyně od obytného prostoru. Neprakticky zvolené barvy a povrchy náchylné ke špatné údržbě. Ideální jsou střední tony v matu a samozřejmě odolné materiály.

2_2

3. Nuda v obýváku

Obava projevit vlastní vkus a osobnost. Nevhodně řešené dispozice, zejména u větších prostor - nečleněný prostor působí neútulně. Změnu lze nastolit chytrým uspořádáním barev a materiálů prolínajících se prostorem. Častou chybou je také nábytkové vybavení postrádající koncept či nevhodně zvolená velikost skříní a sedací soupravy.

2_3

4. Zmatek v ložnici

Nevhodně umístěná postel, ať již volně v prostoru, pod oknem, proti vstupním dveřím nebo v rohu se špatným přístupem minimálně pro jednoho uživatele, bývá častým nešvarem. Stejně tak špatně zvolená velikost skříní s ohledem na plochu ložnice. Záclony a závěsy by v ložnici chybět neměly -  jsou důležité při regulaci světla, slunce, zútulňují a přispívají k příjemné atmosféře.

2_4

5. Uniformita dětského pokoje

Dětské pokoje se často zařizují stylem “o nás bez nás”. Jsou možná hezké, barevné a veselé, ale nijak neodrážejí osobnost dítěte. Tomu lze předejít tím, že při zařizování budete respektovat přání potomka i jeho záliby. Ty se samozřejmě s věkem mění, snadno ale na měnící preference můžete zareagovat výměnou dekorací, textilních doplňků apod.

Pozor na nedostatečné osvětlení! Do dětského pokoje patří lustr s alespoň třemi až čtyřmi žárovkami, kromě toho by měly být dostatečně osvětlené i jednotlivé zóny pokoje. 

V dětských pokojích je často k vidění koncept bez ladu a skladu. Chaoticky poskládané zařízení bez sebemenšího náznaku souladu, zato s množstvím výrazných barev a vzorů, protože dětský pokojíček musí být přeci barevný. Ne tak docela! Lepší je stavět na neutrálnějším pozadí, které dotáhnete vkusně barevnými doplňky.

Ilustrační foto inspirativních realizací, společnost www.casamoderna.cz.